Krásný den :) vítejte u nás....

Čekání na Ježíška: Jak zpříjemnit dětem čas před Štědrým dnem

S blížícím se Štědrým dnem se v domácnostech s dětmi rozhostí vzrušené očekávání. Děti netrpělivě odpočítávají dny do chvíle, kdy pod stromečkem najdou dárky od Ježíška. Toto období může být pro rodiče výzvou, ale také skvělou příležitostí k tomu, jak si užít předvánoční čas a vytvořit nezapomenutelné rodinné vzpomínky.

Mám pro Vás pár tipů, jak dětem zpříjemnit čekání na Štědrý den.

1. Adventní kalendář Začněte tím, že pro děti připravíte adventní kalendář. Může to být tradiční papírový kalendář s čokoládovými překvapeními, nebo kreativní DIY projekt s malými dárečky nebo úkoly na každý den. Každé otevření okénka nebo vytažení dárku z kapsičky bude pro děti malým svátkem a pomůže jim lépe pochopit, jak se blíží Štědrý den.

2. Vyrábění vánočních dekorací Společné vyrábění vánočních dekorací nejen zkrátí dětem čekání, ale také podpoří jejich kreativitu. Vytvořte si vlastní ozdoby na stromeček, vystřihujte papírové vločky nebo modelujte ozdoby z modelíny. Hotové výtvory pak mohou děti hrdě zavěsit na stromeček nebo rozložit po domě.

3. Předvánoční pečení Vůně čerstvě upečeného cukroví je neodmyslitelně spojena s Vánocemi. Zapojte děti do pečení a zdobení vánočního cukroví. Můžete si připravit tradiční recepty, nebo vyzkoušet něco nového. Děti budou mít radost, že mohou pomoci a následně ochutnat výsledek své práce.

4. Příběhy a pohádky Čas před Vánocemi je ideální pro čtení vánočních příběhů a pohádek. Zkuste každý večer před spaním přečíst dětem kapitolu z vánoční knihy nebo jim pustit oblíbenou vánoční pohádku. To pomůže vytvořit klidnou a pohodovou atmosféru.

5. Dobročinnost a pomáhání Vánoce jsou také časem projevení laskavosti a pomoci těm, kteří to potřebují. Zapojte děti do výběru hraček, které už nepotřebují, a darujte je charitativním organizacím. Vysvětlete jim, jak důležité je pomáhat druhým a sdílet vánoční radost.

6. Příprava na Ježíškův příchod Děti mohou také pomoci s přípravou domova na příchod Ježíška. Nechte je pomoci s úklidem, zdobením stromečku nebo přípravou místa, kde budou dárky položeny. Můžete také připravit společně misku s cukrovím a skleničku mléka pro Ježíška, aby se měl po dlouhé cestě čím posílit.

7. Vánoční hudební večery Hudba dokáže navodit tu správnou vánoční atmosféru. Pusťte si oblíbené vánoční koledy nebo se pokuste společně zazpívat. Hudba dokáže zkrátit čekání a zároveň spojit celou rodinu.

8. Počítání času Pokud jsou vaše děti již trochu starší, můžete jim ukázat, jak si mohou čas do Štědrého večera odpočítávat samy, například pomocí aplikace na telefonu nebo počítáním dnů na kalendáři. Čekání na Ježíška nemusí být jen o netrpělivosti a napětí. Využijte tento čas k posílení rodinných vazeb, vytvoření nových tradic a výchově dětí ve duchu sdílení a radosti z obyčejných věcí.

Předvánoční čas je ideální příležitostí k tomu, aby děti zažily kouzlo Vánoc v plné míře a naučily se, že očekávání může být stejně vzrušující jako samotné obdarování.

Přejeme Vám pohodový adventní čas s rodinkou :)