Krásný den :) vítejte u nás....

Stylově a s etiketou podle Ladislava Špačka: Jak se obléct na štědrovečerní večeři?

Ahooj, tak se blíží ten magický čas Vánoc a s tím i ta nejkrásnější večeře roku – štědrovečerní. A jelikož chceme, aby ten večer byl tak nějak extra speciální, je čas se zamyslet nad tím, co si na sebe hodíme. A kdo jiný by nám měl poradit, jak to udělat s grácií a podle pravidel, než guru dobrých manýrů Ladislav Špaček, že jo?

Takže, pánové, jestli jste si mysleli, že se na tuhle večeři můžete vykašlat a natáhnout si jen tak pohodlný svetr, tak mám pro vás novinky. Podle Ladislava Špačka byste měli sáhnout po saku, košili a nezapomeňte na kravatu! Jo, vím, že se to zdá trochu přehnané, když budete sedět u stolu jen s rodinou, ale ono to má něco do sebe. Vytáhnout na Vánoce sako znamená, že si ten večer vážíme a chceme, aby byl opravdu výjimečný.

A co dámy? Ty by měly zvolit šaty nebo alespoň halenku a sukni. Kalhoty, i když jsou mega pohodlné, se na štědrovečerní večeři úplně nehodí. No, dámy, možná je to příležitost vytáhnout z šatníku to, co nosíte jen na velké události, co říkáte?

A teď, co se týče dětí – měly by být oblečené stejně slavnostně jako dospělí. Takže kluci do oblečků a holky do roztomilých šatiček. No jo, možná to bude bitva při oblékání, ale fotky z večera pak stojí za to, věřte mi.

Ale víte co? I když Ladislav Špaček má svá pravidla, důležité je, aby se každý cítil dobře a večer si užil. Takže když vás sako štve a vy se v něm cítíte jako v cizí kůži, tak si ho klidně odpusťte. Stejně tak dámy, když vám to v sukni nejde a vy máte radši kalhoty, proč ne. Vánoce jsou o pohodě, rodině a lásce, tak si to hlavně užijte tak, jak je to pro vás nejpříjemnější. Tak šup do příprav a ať jsou vaše Vánoce co nejkrásnější, ať už ve fraku nebo v pyžamu!

Denisa z wowmini :)